top of page

NIKÉ PURKYŇOVA
BYDLENÍ
U BOTANICKÉ

Projekt Bajkalská / Liberec

Purkynova_dum_bocni_pohled_web_edited.jpg

Současný stav objektu

1H_3 - Photo_edited.jpg

Cílový stav objektu

LOKALITA

Janův Důl (původně Johannesthal) se nachází v blízkosti Ještědského hřebene (5 min tramvají na konečnou) a je jednou z nejmladších libereckých čtvrtí. Vznikl na pozemcích odkoupených od osmi libereckých měšťanů, na kterých bylo roku 1704 postaveno první 30 domků. Tehdejší obyvatelé se věnovali punčochářství, tkaní lnu a bavlny. Některé z původních domků včetně barokního kostelíka sv. Jana Nepomuckého najdete ve čtvrti dodnes.
Janův Důl je obklopen dalšími městskými částmi, které doplňují vlastní infrastrukturu čtvrti. Proto je zde možné v dosahu max. 1 – 3 tramvajových zastávek (cca do 15min pěší chůze) najít školku, školu, poštu, lékařské středisko, lékárnu, několik nákupních možností (Billa, Enapo), ale také koupaliště Vápenka, nebo lesopark s rybníkem. Do centra Liberce vede tramvajová trať a jezdí dvě autobusové linky.

ULICE BAJKALSKÁ

Ulice Bajkalská je krátkou boční komunikací (tzn. bez provozu tramvají a aut ve směru na Ještěd) s většinovou zástavbou rodinných domků a západo-východní orientací. Na jejím konci se nachází pěšina vedoucí přímo do přírodního lesoparku kolem volně přístupného rybníka společnosti Seba.

DISPOZICE

Pozemek (1455m2), který připravujeme k výstavbě, se nachází na konci ulice Bajkalská, vedle domu č.p. 12. Jižní stranou přiléhá k ulici Bajkalská, východní strana hraničí se skladovou plochou, západ je orientován přímo na Ještěd a ze severu tvoří hranici pozemku výše zmíněný lesopark s rybníkem Seba a Janovodolským potokem.

Naším záměrem je vybudovat zde malou uzavřenou lokalitu 5 řadových domků se společným příjezdem, parkovacími plochami a zahrádkou ke každému domku. Projekt je orientován na rodiny s malými dětmi nebo jako startovací bydlení pro ty, kteří plánují rodinu založit.
Společná příjezdová komunikace bude od ulice Bajkalská oddělena závorou, tzn. do lokality budou mít přístup pouze její obyvatelé nebo zvaní hosté. Společná parkovací plocha oddělí obytnou část s domy od sousedního pozemku a díky tomu, že se jedná o kompaktní vymezené parkování pro všechny, zůstane hlavní část lokality s rodinnými domy intimnější, klidnější a zelenější.

Zástavba bude tvořena dvoupodlažní domy o velikosti 5+KK (cca 130m2 užitné plochy) osazenými do řady s orientací na JV stranu. Přízemí domu bude přímo propojeno na vstup do objektu i na výstup z objektu do zahrádky s terasou.

Hlavními hodnotami této lokality jsou:
Vlastní zahrádka a blízkost lesoparku,
intimita (jedná se kondominium 5 domů) a bezpečí – při velmi dobré dostupnosti kompletní občanské vybavenosti.

ČASOVÝ PLÁN

Zahájení zemních prací a výstavby sítí: 4/2024
Zahájení svrchní stavby domů: 11/2024
Dokončení svrchní stavby domů a finální terénní úpravy: 4-6/2025
Kolaudace: 6/2025
Nastěhování: 7/2025

PARTNEŘI PROJEKTU

ARCHITEKTONICKÉ PRÁCE
Ateliér 5.rozměr
Kontakt: www.rozmer.cz

INFORMACE PRO INVESTORY

Pokud Vás projekt zaujal, podívejte se, jakým způsobem můžete investovat.

AKTUÁLNĚ

• Finalizace projektových prací: dopravy, terénních úprav, vodovodní a kanalizační projekt, projekt na založení stavby a samotný projekt dřevostavby domu

• Registrace k odběru novinek k projektu Bajkalská

VIZUALIZACE

GALERIE

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
bottom of page