top of page

NIKÉ PURKYŇOVA
BYDLENÍ
U BOTANICKÉ

Projekt Purkyňova / Liberec

Purkynova_dum_bocni_pohled_web_edited.jpg

Současný stav objektu

1H_3 - Photo_edited.jpg

Cílový stav objektu

LOKALITA

RUPRECHTICE

Ruprechtice jsou druhou nejstarší městskou částí Liberce. Hraničí z jedné strany přímo s pásem Jizerských hor, z druhé se Starým městem, nejkrásnější městskou čtvrtí, plnou původních německých vil, ze které se také vstupuje do ZOO a Botanické zahrady. Většinovou zástavbu tvoří rodinné domy – starší i zcela nové. Díky vlastnímu náměstí, dvěma kostelům, řadě malých obchůdků a dostupné občanské vybavenosti (čtyři školky, dvě školy, pošta atd.) si Ruprechtice udržely stále atmosféru samostatného městečka, kde se spojuje klid (hlavní komunikace vedou mimo), pohodlí (dostupná infrastruktura) a příroda (přímo ze čtvrti vedou tři značené turistické trasy do Jizerských hor).

ULICE PURKYŇOVA

Přímo v ulici najdete pouze rodinné domy. Celá uliční čára se táhne severo-jižním směrem, tzn. všechny domy jsou svými průčelím orientovány na dokonalý jih – o slunce a světlo tu tedy není nouze. Ne náhodou najdete o pár metrů dál (opět v Ruprechticích) tzv. Sluneční lázně, stráň, kam se Liberečané vydávali na procházky za sluncem již před 15 lety.
Dům je třípodlažní, se vstupem z východní strany a výhledem na západ. Kolem domu v intimní jižní části se nachází 1000m2 zahrada, která hraničí s městským lesíkem a dvěma sousedními pozemky na severní a jižní straně. Zahrada je tedy velmi intimní místo, chráněné před pohledem chodců z ulice.

DISPOZICE

V domě připravujeme tři byty – každý v samostatném podlaží, se samostatným vstupem. Ke každému bytu náleží buď dvě parkovací stání, nebo jedno stání a garáž pro jedno vozidlo (resp. Hobby místnost). Dva spodní byty v 1. a 2. NP mají přístup na zahradu a jsou s ní spojeny i vlastnickým podílem. Třetí horní byt v 3. NP je vybaven jižní terasou s výhledem nad zahradu a městský lesík směrem k Ještědu.

Základní rozdělení domu:

1. NP – ZAHRADNÍ BYT = vstup vchodem přes zahradu pod úrovní příjezdu; ideální podíl ½ zahrady; 1 parkovací stání, 1 garážové stání; přímé vstupy na zahradu a terasu francouzskými dveřmi z bytu.

2. NP – SLUNEČNÍ BYT = vstup vchodem přímo z chodníku na úrovní příjezdu; ; ideální podíl ½ zahrady; 1 parkovací stání, 1 garážové stání; vstup na zahradu vlastním schodištěm z balkonu v 1. NP.

3. NP – VZDUŠNÝ BYT = vstup po schodech z úrovně chodníku do patra; nemá podíl na zahradě; 2 parkovací stání; střešní jižní terasa s výhledem na Ještěd.

ČASOVÝ PLÁN

Zahájení rekonstrukce: 2/2022
Zahájení prodeje bytových jednotek: 4/2022
Kolaudace nemovitosti: 2/2023

PARTNEŘI PROJEKTU

ARCHITEKTONICKÉ PRÁCE
Ateliér 5.rozměr Kontakt: www.rozmer.cz

PROJEKTANT
Ing. Jan Pavlů Kontakt: jan.pavlu(at)tiscali.cz

STAVEBNÍ INŽENÝRING
Alena Koberová Kontakt: alena.stavby(at)seznam.cz

REALIZACE STAVBY
Adapto, s.r.o. Kontakt: www.adapto.cz

INFORMACE PRO INVESTORY

Do tohoto projektu již máme potřebné investice a je pro nové investory uzavřen.

Děkujeme všem investorům!

Pokud Vás naše práce zaujala, podívejte se na další projekty, kde můžete investovat.

AKTUÁLNĚ

• Zahájení bouracích a stavebních prací. Začínáme od 1.NP Zahradního bytu. Tesaři vytvořili bednění pro odlití betonového schodiště, které spojuje všechna patra.

• Odstranění střechy a garážový vrat, celý trakt je připraven na výstavbu nové střechy.

• Přivezli jsme na zahradu 3,5 tunový ledovcový balvan z pravé liberecké žuly. Tento drobeček bude základním kamenem a vítacím strážcem u vstupu do zahrady domu.

VIZUALIZACE

GALERIE

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
bottom of page